Otevírací doba: Po-Pá od 13:30 do 21:30 Adresa: Čestmírova 5, Praha 4 Kontakt: +420 739437507 E-mail: pivkupectvi@seznam.cz Pro odeslání objednávky musíte být a souhlasit, že jste starší 18 let.

Zichovec Tekutý chleba 15° žitná IPA 0.75 l sklo

Žitná IPA s chlebem.

Skladem
Kód: 5394
149 Kč
Kategorie: Pivovar Zichovec

Označení pro pivo „tekutý chleba“ slyšel asi každý z nás. My jsme se rozhodli tenhle termín povýšit, proto jsme využili neprodaný žitný chléb z karlínské Esky v naší nové žitné ipě. Hutné sladové tělo s chlebovými tóny, moderní chmelení a vysoká pitelnost.

Restaurace s pekárnou Eska z pražské čtvrti Karlín je již neodmyslitelnou součástí tamní gastronomické kultury. Jejich chleby jsou už prakticky legendární a přináší nám obrovskou radost, že se naskytla příležitost použít jejich neprodané kusy jako surogát části sladu v nové IPA. Chleba, který jsme použili, se jmenuje „33“ pro jeho 33% podíl žita, proto jsme i my použili 33% žitného sladu.

Užití žita v pivu není žádná novinka, propůjčuje mu specifický charakter, který je citelně peprnější než tradiční sladovaný ječmen a skvěle se proto komplimentuje s chmelovou hořkostí. Pro Tekutý Chleba jsme proto vybrali chmely a režim chmelení typický pro západní pobřeží Spojených států. Výsledkem jsou citrusové, ovocné a pryskyřičné tóny a vyšší hořkost, která díky žitu opravdu vynikne.

750 ml, alk. 6,5% obj.