Otevírací doba: Po-Pá od 12:30 do 20:30 Adresa: Čestmírova 5, Praha 4 Kontakt: +420 739437507 E-mail: pivkupectvi@seznam.cz Pro odeslání objednávky musíte být a souhlasit, že jste starší 18 let.

Zichovec/Černý Potoka Nørd Station 15° Kveik IPA 0.5 l plech

Novou IPA,  ve které jsme použili norské kvasnice Kveik, jsme uvařili společně s létajícím pivovarem černý potoka. Šťavnatý ovocný profil plný ananasu, broskví a tropického ovoce je výsledkem snoubení aromatických chmelů a specifického charakteru kvašení.

Skladem
Kód: 5529
119 Kč 109 Kč 21,80 Kč / 100 ml
Kategorie: Pivovar Zichovec
nord station
119 Kč

Kvasnice Kveik jsou znovuobjeveným pokladem oblasti Skandinávie a Pobaltí, staletí stará tradice téměř vymizela a zůstala naživu jen díky původním farmářským rodinám, které zůstaly u vaření tradičního severského Farmhouse Ale. Kultury, které vycházejí z chlebového kvásku a místní mikroflóry, se liší farma od farmy a některé pivu svojí fermentací předávají tak bohatou ovocnou chuť že není třeba žádných dalších surovin, ani chmelu. Evropské laboratoře již posledních pár let spolupracují s těmito farmami a vytvářejí kultury pro užití v pivovarech.

S naším dobrým kamarádem Vaškem Vomáčkem z pivovaru černý potoka jsme vytvořili recept na šťavnatou New England IPA, který využívá méně výrazný kmen Kveik, ovšem i tak díky své extrémně vysoké teplotě kvašení ovlivňuje procesy studeného chmelení a vytvoří extrémně ovocnou a nekonečně pitelnou chuť.

500 ml,  alk. 6,5% obj.

 

Voda, ječné a pšeničné slady, ovesné vločky, chmelové výrobky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: