Otevírací doba: Po-Pá od 12:30 do 20:30 Adresa: Čestmírova 5, Praha 4 Kontakt: +420 739437507 E-mail: pivkupectvi@seznam.cz Pro odeslání objednávky musíte být a souhlasit, že jste starší 18 let.

Welzl APA 14° 0.75 l sklo

Skladem
Kód: 4593
99 Kč 89 Kč 11,87 Kč / 100 ml
etiketa apa
99 Kč

Pivo patří do kategorie American Pale Ale. Pro výrobu je použita infuzní technologií s teplotou vystírání 52 °C. Jedná se o moderní americký styl, kde sladové tóny ustupují do pozadí, takže pro sypání je zvolen pouze plzeňský slad. Díky tomu je i plnost piva nižší a pivo se jeví jako sušší. Ač je u tohoto piva dominantní ve vůni i v chuti chmel, tak celková doba chmelovaru je "pouze 75 minut. Chmel je dodáván ve dvou dávkách, kdy větší důležitost je věnována druhému chmelení. V prvním chmelení se jedná o spíše hořký ne moc rozšíření chmel Saaz Special který by měl pomoci s dokreslením aroma druhého dominantního chmele. Aroma Saaz Special je možno popsat jako jemně ovocné, bylinné nebo kořeněné. Na druhé chmelení (stejně jako přídavek do vířivé kádě a na studené chmelení je použit americký chmel Amarillo. Ten je typický svojí citrusovou složkou. Ale taktéž se u něho projevuje květinové nebo ovocné aroma čímž se doplňuje s chmelem Saaz Special. Hořkost piva, jak odpovídá kategorii APA je hodně vysoké a je nad 60 IBU.

Pro kvašení a ležení zvolena typická americká technologie, tedy jednofázové kvašení a ležení v CKT. Pro kvašení byl zvolen kvasničný kmen Nothingham a teplota kvašení byla kvůli zvýraznění ovocných tonů zvolena vysoká, tedy 24 °C Po 3 denním kvašení je CKT zahražen a teplota je snížena na teplotu 12 °C, kdy pivo dozrává po dobu 15 dnů.  Nakonec je přidána poslední porce chmele v množství 3,5 g/l a pivo je ochlazeno na 1 °C. V této době dochází k nasycení piva a dotvoření chmelového/citrusového aroma a charakteristické vysoké hořkosti.

Vyrobené pivo má vzhledem ke svojí stupňovitosti velmi světlou barvu. Vysoká hořkost odpovídá stylu APA. Použitý chmel Amarillo (v kombinaci s Saaz Special) dává pivu výrazné citrusové aroma. 

Pivo má vysoký stupeň prokvašení, takže se jeví jako dosti suché, ale díky tomu že jedná o 14 ° pivo se v chuti nejeví jako prázdné.  Stejně jako všechna ostatní piva z pivovaru Welzl je i toto pivo prodáváno jako kvasnicové. Díky použitému svrchnímu kmeni kvasnic se v tomto pivu vyskytuje kvasinek více a to asi 3 miliony v 1 mililitru piva.

Říz piva je možno hodnotit jako střední, což odpovídá dané kategorii piva..

Optimální teplota konzumace: 8 - 10 °C

Párovaná jídla: více kořeněné pokrmy, americká kuchyně např. steiky s BBQ omáčkou, ostřejší mexická kuchyně 

Suroviny: Voda, Slad plzeňský, Chmel Saaz Special, Chmel Amarillo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: