Otevírací doba: Po-Pá od 12:30 do 20:30 Adresa: Čestmírova 5, Praha 4 Kontakt: +420 739437507 E-mail: pivkupectvi@seznam.cz Pro odeslání objednávky musíte být a souhlasit, že jste starší 18 let.

Břevnov Benedictus Furiosus Sour 12° 0,75l

Skladem
Kód: 366
Značka: Břevnov
195 Kč 26 Kč / 100 ml
Kategorie: Pivovar Břevnov
Alkohol (%): 5,3
Objem (ml): 750
Pivní styl: Sour
Stupňovitost: 12

Pivní styl sour ale se může řadit k těm úplně historicky nejstarším. Díky použití směsi kulturních bakterií a specifických kvasinek rodu Brettanomyces se vytvářela finální chuť piva po dobu více než jednoho roku. Na výrobu byly použity čtyři druhy sladů včetně pšeničného. Prvním a nejvýraznějším senzorickým vjemem je navinulá a nakyslá vůně doprovázena lehkými tóny ovoce a karamelu. Pivo je méně sycené a při troše fantazie může připomínat suchý vermut. Pivní znalci mohou v pivu objevit typickou Brett (funky) vůni. Pro hlubší rozpoznání dalších chuťových vjemů daného originálního piva je třeba náročné vpití do tohoto pivního stylu.

Pivní Styl: Sour
Druh kvašení: svrchní
Legislativní označení:
Objem (ml): 0,75l
Obsah alkoholu: 5.3%
Hořkost IBU: 16
Barva EBU: pivovar neuvádí
Složení: Voda, ječný slad, chmel, pivovarské kvasnice. Obsahuje lepek.
Chmely: pivovar neuvádí
Slady: pivovar neuvádí
Ostatní suroviny:
Nefitrované a nepasterované
Uzávěr: korunkový
Obal: sklo

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Historie břevnovského pivovaru je neoddělitelně spjata s historií kláštera. Ten byl založen druhým pražským biskupem sv. Vojtěchem a knížetem Boleslavem II. v roce 993. Lze předpokládat, že brzy po vzniku kláštera vznikl, jako součást jeho hospodářského zázemí, i pivovar. Jeho existenci nepřímo dokládá listina z poloviny 13. století, v níž papež Innocenc IV. nařizuje zrušit zákaz sv. Vojtěcha pražským měšťanům vařit v době neúrody pivo na prodej. To bylo možné pouze v klášterním pivovaru. Za husitských válek byl celý klášter včetně hospodářských objektů téměř zničen a většina řeholníků se spolu s opatem uchýlila do kláštera v Broumově. K obnově došlo až na sklonku 17. století. Nejvýznamněji se na této obnově podíleli Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferové. Postupně byl vybudován nový kostel, konvent, prelatura. Výstavba nového pivovaru, podle klášterní kroniky, proběhla v roce 1720. Za válek o rakouské dědictví byl pivovar roku 1742 francouzskými a bavorskými vojáky silně poškozen. Opravu pivovaru pak provedl opět Kilián Ignác Dientzenhofer. Od té doby byl pivovar několikrát opravován. K plánované dostavbě sklepa s lednicí již nedošlo. Nedostatečná kapacita sklepa, nezbytná pro delší zrání stále oblíbenějších ležáků, byla jedním z důvodů uzavření pivovaru, pivovar byl v roce 1889 zrušen. Objekt pivovaru byl zbourán při rozšiřování výpadové silnice na Karlovy Vary, dnešní Patočkovy ulice.